ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8493102
*
nr 849 3102
Spegel
3-delad, höjd: 78 cm, längd: 90 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 19:08:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 15:01:30
1
200 kr
29/9 18:35:07
2
200 kr
29/9 18:35:43
2
300 kr
30/9 14:47:43
3
350 kr
30/9 16:12:11
4
500 kr
30/9 18:45:04
2
500 kr
30/9 18:57:15
2
600 kr
30/9 19:00:31
4
Vinnande bud
30/9 19:03:18
5
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 849 3102
Spegel
3-delad, höjd: 78 cm, längd: 90 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 15:01:30 | 1 | 200 kr |
29/9 18:35:07 | 2 | 200 kr |
29/9 18:35:43 | 2 | 300 kr |
30/9 14:47:43 | 3 | 350 kr |
30/9 16:12:11 | 4 | 500 kr |
30/9 18:45:04 | 2 | 500 kr |
30/9 18:57:15 | 2 | 600 kr |
30/9 19:00:31 | 4 | Vinnande bud |
30/9 19:03:18 | 5 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:58